Przejdź do treści

IX Międzyszkolny Internetowy Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa" - zaproszenie do udziału

bitwa na słowa
Czartajew, dnia 04.11.2021 r.

 Nauczyciele języka polskiego szkół podstawowych

 powiatu siemiatyckiego i okolic

        Szanowni Państwo!

        Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w:

 IX Międzyszkolnym  Internetowym Konkursie Recytatorskim

„Bitwa na słowa”,

który zostanie rozstrzygnięty na początku grudnia 2021 r.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski „Bitwa na słowa” w zdalnej wersji

Od kilku miesięcy żyjemy w świecie zakazów i ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną. Wszyscy tęsknimy do realnych spotkań i naszych cyklicznych działań, takich jak konkurs „Bitwa na słowa”. Ten konkurs jest już tradycją szkoły, gdyż organizujemy go już od ośmiu lat. Dlatego nie chcieliśmy rezygnować i dzięki dostępności nowoczesnych technologii przeprowadziliśmy konkurs internetowy, który był poświęcony poezji współczesnej od II połowy XX w. do czasów obecnych.

Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych przesyłali nagranie materiału wideo, zawierającego recytację lub wykonanie wokalne wybranego wiersza. Zwyciężyła Klaudia Sypek z Zespołu Szkół w Mielniku, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa”.

Serdecznie gratulujemy Klaudii, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że zechcieli wziąć udział w konkursie – w tej nowej i dość nietypowej formie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się i na żywo będziemy mogli wysłuchać recytacji i poczuć niepowtarzalny klimat Konkursu „Bitwa na słowa”. 

Organizatorzy:
Sylwia Pierlejewska
Elżbieta Rożuk

 

VIII Międzyszkolny Internetowy Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa" - zaproszenie do udziału

Czartajew, dnia 29.10.2020 r.

 Nauczyciele języka polskiego szkół podstawowych

 powiatu siemiatyckiego i okolic

 Szanowni Państwo!

 Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie serdecznie zaprasza uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w:

 VIII Międzyszkolnym Internetowym Konkursie Recytatorskim

„Bitwa na słowa”,

który zostanie rozstrzygnięty w dniu 27.11.2020 r.

 Od kilku miesięcy przyszło nam żyć w świecie zakazów i ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną. Wszyscy tęsknimy do realnych spotkań i naszych cyklicznych działań, takich jak konkurs „Bitwa na słowa” organizowany w naszej placówce od ośmiu lat. Nie chcemy jednak rezygnować, a dzięki dostępności nowoczesnych technologii przeprowadzić konkurs internetowy.

Nasze smutki i tęsknoty niech ukoi poezja!

Tegoroczny konkurs dedykujemy poezji współczesnej od II połowy XX w. do czasów obecnych.

Dobór autora i tytułu wiersza pozostawiamy Państwu.

Wystarczy wybrać wiersz, nagrać jego recytację (na przykład telefonem), a następnie wysłać  link do nagrania na podany adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20.11.2020 r.

Do powyższego pisma dołączamy Regulamin konkursu, kartę zgłoszenia uczniów oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są na stronie zst.czartajew.pl

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

                                                                                          Z poważaniem

Organizatorzy

Sylwia Pierlejewska
Elżbieta Rożuk

VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa" - zaproszenie do udziału

Czartajew, dnia 21.10.2019 r.

  

Nauczyciele języka polskiego szkół podstawowych

 powiatu siemiatyckiego i okolic 

     Szanowni Państwo!

     Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w:

VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

„Bitwa na słowa”,

który odbędzie się 27.11.2019r. (środa) o godz. 9.00. w świetlicy internatu ZST w Czartajewie. Przewidywany czas trwania konkursu ok. 3h ( w zależności od liczby uczestników).

     Tegoroczny konkurs dedykujemy poezji miłosnej, która mówi o uczuciach w piękny i mądry sposób. W miłości odnajdujemy istotę i sens życia. Miłość najczęściej kojarzy nam się ze związkiem kobiety i mężczyzny, jednak warto zwrócić uwagę na inne aspekty tego uczucia, a mianowicie miłość do rodzinnego kraju, miłość do matki, dziecka czy też miłość Bożą. Dobór autora i tytułu wiersza pozostawiamy Państwu.

     Pragniemy by nasz konkurs był miejscem nie tylko prezentacji, ale też rozmów i spotkań poszerzających i pogłębiających znajomość literatury i doskonaleniem ojczystego języka. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpływają na integrację środowiska nauczycieli i młodzieży wszystkich szkół zaproszonych do udziału w konkursie.

      Do powyższego pisma dołączamy Regulamin konkursu, kartę zgłoszenia uczniów oraz zgodę na przetwarzanie  danych osobowych.

      Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w Regulaminie i na stronie zst.czartajew.pl w zakładce Konkursy - Konkurs Recytatorski.

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

Zespół Humanistyczny

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa" rozstrzygnięty

     28 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa”. W setną rocznicę odzyskania niepodległości konkurs został poświęcony poezji patriotycznej, aby poprzez wspólny śpiew i recytację wyrazić miłość do Ojczyzny oraz złożyć hołd tym, którzy walczyli o jej wolność.

Czytaj więcej...