Przejdź do treści

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FORGET-ME-NOT"

     DEVELOP A PASSION FOR LEARNING

Po raz pierwszy grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FORGET-ME-NOT" pod patronatem czasopisma "Języki Obce w Szkole". Uczeń klasy III TEO Damian Dawidziuk został laureatem konkursu. 

Dyplom i nagrodę za bardzo wysokie wyniki otrzymali również:

  • Maciej Bobrowicz kl. III TI,
  • Konrad Daniluk kl. III TI,
  • Jakub Czapko kl. III TEO,
  • Jakub Kulczakowicz kl. III TEO,
  • Amelia Czech kl. I TE.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody oraz dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Życzenia świąteczne w językach obcych

    Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą pocztową.

      Uczniowie naszej szkoły kontynuują tradycję bożonarodzeniową. Wykonali oni kartki w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim w ramach Przeglądu Kartek Świątecznych. Technika wykonania prac była dowolna, liczyły się kreatywność i zaangażowanie. Najładniejsze i najciekawsze kartki prezentujemy na zdjęciach.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
MERRY CHRISTMAS!
FROHE WEIHNACHTEN!
С РОЖДЕСТВОМ!
JOYEUX NOËL!

Europejski Dzień Języków Obcych 2021 - podsumowanie

Europejski Dzień Języków Obcych w tym roku odbył się w naszej szkole w formie rywalizacji międzyklasowej pod hasłem: Europa da się lubić.

Zgodnie z przyjętym planem:

- poznaliśmy popularne zwroty w językach europejskich,
- flagi Europy i świata nie są już nam obce,
- odkryliśmy talenty plastyczne podczas dekoracji maseczek flagami państw,
- nawet Szeregowiec Ryan zagościł w naszych szkolnych progach,
- poczuliśmy potrzebę zwiększania zakresu nauczanych języków (również tych mniej znanych i używanych), co może skutkować rozszerzeniem wielojęzyczności.

Tytuł najbardziej wielojęzycznej klasy otrzymała III TI(5l.),
Drugie miejsce zajęła klasa I TUF/TAK,
Na trzecim miejscu podium uplasowała się klasa III TUF/TAK.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

Projekt językowy eTwinning "Pisanie tradycyjnych pocztówek"

14 uczniów z klas II TI/TM oraz III TEL bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning z języka angielskiego "Pisanie tradycyjnych pocztówek". Pisanie to jedna z kluczowych umiejętności w każdym języku. Ten projekt daje możliwość doskonalenia tej umiejętności w języku angielskim. Młodzież z 10 krajów europejskich (m.in. Słowacji, Niemiec, Francji, Włoch, Turcji, Chorwacji, Portugalii) wymieni się odręcznie napisanymi pocztówkami.
Kartki zostaną napisane w Europejski Dzień Języków Obcych, Boże Narodzenie, Wielkanoc i na koniec roku szkolnego.

Uczniowie z ZST wypisali 14 kartek, w których przedstawili swoją szkołę, miejscowość oraz przekazali życzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Nasze pocztówki zostały już wysłane, więc... Zostaje nam tylko czekać na listonosza!

JĘZYKI OBCE Z LITERATURĄ

W tym tygodniu młodzież w ramach zajęć językowych czytała fragmenty literatury w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił czytając zarówno teksty literackie, jak też fragmenty książek z różnych dziedzin, doskonaląc w ten sposób umiejętności językowe poprzez czytanie i słuchanie tekstów w wersji oryginalnej. W ten sposób lekcje zostały dodatkowo urozmaicone, a młodzież poprzez kontakt z językiem i literaturą mogła też lepiej poznać kulturę krajów wybranych obszarów językowych.