Przejdź do treści

Narodowe Czytanie 2019 (2)

Narodowe Czytanie w ZST

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się do Narodowego Czytania - akcji popularyzującej czytelnictwo pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. W Czartajewie na Stadionie Lekkoatletycznym uczniowie czytali fragmenty wybitnych utworów należących do kanonu literatury. W tym roku były to nowele Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.
 

Dzień przedsiębiorczości 2019

        W ramach  obchodów Dnia Przedsiębiorczości,  12 czerwca 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży z panią kierownik Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Siemiatyczach - Anną Szeryńską,  poświęcone rozwojowi przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Czytaj więcej...

Ostatni w tym roku szkolnym „Przystanek historia”

    28 maja 2019 w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się ostatni w tym roku szkolnym „Przystanek historia”. Wśród uczestników największą grupę stanowili uczniowie  naszej szkoły, głównie z klas pierwszych.  Tematem spotkania była promocja albumu „W godzinie próby Żołnierze podziemia niepodległościowego w Białostockim po 1944 roku i ich losy”. Autorki - Anna Chmielewska, Jolanta Drozdowska i Justyna Gogolewska, zaprezentowały zawartość publikacji oraz opowiedziały w jaki sposób gromadziły potrzebne materiały.

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

    1 MARCA – DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH Ten dzień uczciliśmy w naszej szkole przygotowaniem gazetki i lekcjami historii o Żołnierzach Niezłomnych przeprowadzonymi przez Pana Bogdana Laskowskiego w klasach pierwszych. Nasi uczniowie wzięli również udział w VII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”.

   Dziękujemy uczennicy klasy 1 TUF Klaudii Szawkało za wykonanie portretów: Danuty Siedzikówny (pseudonim „Inka”) oraz Zygmunta Szendzielarza (pseudonim „Łupaszko”).

 

 

 

Korzystajmy z ze zbiorów bibliotecznych

 
Godziny otwarcia szkolnej biblioteki i korzystania z komputerów:

poniedziałek – piątek 745 - 1345

 
Serdecznie zapraszamy !!!
 
 

Zachęcamy również do odwiedzania:
 
Miejskiej Biblioteki Publicznej

im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach

17-300 Siemiatycze, ul. Górna 23a

Tel./Fax Centrali: 85 655 23 18
Tel. wewnętrzne:
22 – Czytelnia
23 – Wypożyczalnia dla Dorosłych
24 – Oddział dla Dzieci

Oficjalna strona biblioteki: http://mbp.edu.pl/
Facebook biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.siemiatycze
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.