Przejdź do treści

75 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Ku przestrodze kolejnym pokoleniom

       W piątek 8 maja 2020 roku przypada data zakończenia II Wojny Światowej. W pierwszej połowie XX wieku świat stanął w obliczu dwóch konfliktów zbrojnych, które pochłonęły niespotykaną dotąd liczbę ofiar, i które skupiły w swych szeregach wiele krajów Europy i świata. Szczególnie krwawo i tragicznie zapisała się w historii II wojna światowa, której działania toczyły się począwszy od września 1939 roku przez sześć kolejnych lat. Obszar, jaki objęła, okrucieństwa, jakie w ich czasie miały miejsca, a także broń, jaką zastosowano przekraczała wszelkie dotąd przyjęte kryteria prowadzenia starań na arenie międzynarodowej. Oby nigdy takie wydarzenia się nie powtórzyły….

     Z tej okazji Nasi uczniowie klasy pierwszej Damian Panasiuk oraz Damian Grzyb przygotowali prezentację przedstawiającą tamte tragiczne wydarzenia, z przesłaniem, aby nigdy więcej to tego nie dopuścić.