Przejdź do treści

UWAGA KONKURS, CONTEST, WETTBEWERB, CONCOURS, соревнование!!!

     Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Celem tego międzynarodowego święta jest motywowanie Europejczyków do ustawicznej nauki języków obcych oraz szerzenia wiedzy o różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Nasza szkoła będzie również uczestniczyć w obchodach tego święta. W tym roku szkolnym nauczyciele języków obcych przygotowali dla Was konkurs online z nagrodami. 

Na czym on polega:

  • Quiz z pytaniami o krajach europejskich został udostępniony uczniom poprzez dziennik elektroniczny w ramach usługi Office 365: Forms,
  • Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał link do konkursu, który będzie aktywny tylko we czwartek (24 września 2020 r.) od godziny 20.00 do 20.30,
  • Uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymają nagrody rzeczowe i super fajne oceny cząstkowe z dwóch języków obcych, których uczą się.

Zwycięzcami quizu zostali: Piotr Ludwiczuk (94%) oraz Jakub Kaliszuk (94%).

Wszyscy pozostali uczestnicy quizu w nagrodę za udział otrzymają super fajne ocen z języków obcych, których się uczą.

GRATULUJEMY!

A może nauka języka obcego online?

Kursy online, aplikacje, testy, gry, fiszki i wiele innych. Całkowicie za darmo!

Zajrzyj na stronę https://www.50languages.com/ucz-sie-jezykow-online i wybierz język oraz kategorię do nauki. Masz tam możliwość doskonalić język, który już znasz lub uczyć się wybranego języka zupełnie od podstaw. Ucząc się możesz korzystać z komputera lub z aplikacji na smartfona.

Konkurs na kartki świąteczne w języku obcym

Matura próbna z języków obcych

     Drodzy maturzyści!

     We czwartek, 21 listopada odbędzie się matura próbna z języka angielskiego i rosyjskiego na poziomie podstawowym.

start: godzina 9:00
czas trwania: 120 minut

Dzień Języków Europejskich

     26 września to Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy. W naszej szkole z tej okazji zorganizowany został Dzień Języków Obcych. Na zajęciach językowych uczniowie rozwiązywali łamigłówki językowe oraz poznawali ciekawostki dotyczące języków, których się uczą. Młodzież uczestniczyła w quizach wiedzy o krajach obszarów języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczniowie musieli się wykazać zarówno wiedzą językową jak też kulturoznawczą. W szkole pojawiły się flagi krajów, których języki są nauczane oraz popularne zwroty w różnych językach. Dodatkowo w tym dniu przerwy były urozmaicone piosenkami w językach obcych.