Przejdź do treści

JĘZYKI OBCE Z LITERATURĄ

W tym tygodniu młodzież w ramach zajęć językowych czytała fragmenty literatury w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił czytając zarówno teksty literackie, jak też fragmenty książek z różnych dziedzin, doskonaląc w ten sposób umiejętności językowe poprzez czytanie i słuchanie tekstów w wersji oryginalnej. W ten sposób lekcje zostały dodatkowo urozmaicone, a młodzież poprzez kontakt z językiem i literaturą mogła też lepiej poznać kulturę krajów wybranych obszarów językowych.

Wynik konkursu na najlepszy mem w języku angielskim

     Z okazji Światowego Dnia Języka Angielskiego został zorganizowany konkurs na najlepszy mem w języku angielskim. Zwyciężczynią została Weronika Moczulska z klasy III TE. To mem Weroniki spodobał się najbardziej, otrzymując największą liczbę głosów w FB głosowaniu.

Serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Monika Olędzka, Natalia Gusiewa-Romaniuk

Konkurs na najlepszy mem w języku angielskim

konkurs-mem

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Języka Angielskiego.  Dzień ten to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ - w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie.

Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.

Język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie - według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób.

Ponadto, jest to język urzędowy wielkiej liczby państw, jak również język operacyjny wielu oficjalnych instytucji.

Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

 Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w szkolnym konkursie na najlepszy mem w języku angielskim.

 

Czytaj więcej...

Coraz bliżej Święta - kartki świąteczne z życzeniami w językach obcych

Tradycyjnie już w grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną w języku obcym. Nauczyciele języków otrzymali w tym roku wiele prac. Zaangażowanie oraz zdolności językowe i artystyczne wszystkich uczestników zostały nagrodzone ocenami. Prezentujemy prace naszej zdolnej młodzieży wierząc, że świąteczny nastrój udzieli się wkrótce nam wszystkim.

Merry Christmas! Joyeux Noël! Fröhliche Weihnachten! C Pождеством Xристовым!

Konkurs na kartki świąteczne w języku obcym 2020