Przejdź do treści

Uczniowie czytają literaturę w językach obcych

     W miesiącu marcu, z inicjatywy zespołu nauczycieli języków obcych na lekcjach angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego została przeprowadzona akcję czytania literatury w wybranych językach. Dzięki tej inicjatywie młodzież miała okazję doskonalić umiejętności językowe poprzez czytanie i słuchanie fragmentów książek w wersji oryginalnej. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak brzmią tytuły niektórych znanych pozycji literackich w języku obcym, poznać imiona bohaterów w oryginalnym brzmieniu a nawet wysłuchać kilku dowcipów w języku obcym. Ponadto była to okazja do pełniejszego poznania kultury krajów wybranych obszarów językowych.

Czytanie literatury w językach obcych

Uwaga Uczniowie!

     W przyszłym tygodniu na lekcjach języków obcych odbędzie się czytanie literatury w nauczanych językach. Już dziś szlifujcie swoje umiejętności aby w oryginalnym brzmieniu odkrywać utwory pisane w języku Goethego, Moliera, Tołstoja czy Shakespeare'a. Będzie to również okazja do pełniejszego poznania kultury krajów danego obszaru językowego.

 

Kartki świąteczne w różnych językach

     Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną w języku obcym. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni przez swoich nauczycieli i nagrodzeni ocenami zaś efekty pracy młodzieży można oglądać w gablotach języków obcych. Gratulujemy zdolności językowych oraz artystycznych.

Uczniowie ZST Czartajew na konkursie "IT in English"

     29 listopada  grupa  uczniów z klasy III i IV technikum informatycznego pod opieką nauczyciela  języka angielskiego Natalii Gusiewa-Romaniuk wzięła udział w Międzyszkolnym konkursie „IT in English - Technologia informacyjna w języku angielskim”. Konkurs, który jest objęty Honorowym Patronatem Wojewody Podlaskiego, Prezydenta miasta Białystok oraz Politechniki Białostockiej, odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Po części testowej uczniowie wzięli udział w prelekcji dr inż. Tomasza Grześ z wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA.” Uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej oraz robotami z Koła Robotyki ZSE. Dla opiekunów były zorganizowane warsztaty metodyczne pt. „Creative teacher-creative student. Sposoby rozwijania myślenia kreatywnego z wykorzystaniem metod De Bono”.

    Udział w takich imprezach przynosi wiele korzyści, pomaga zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności.