Przejdź do treści

Dzień Dziecka na świecie

    Z inicjatywy nauczycieli języków obcych wybrani uczniowie przygotowali prezentacje mające przybliżyć naszej młodzieży sposoby w jaki jest obchodzony dzień dziecka w różnych krajach. W wielu miejscach na świecie, dzień ten przypada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez ONZ, tj. 20 listopada. Tymczasem we Francji 6 stycznia, w dniu święta Trzech Króli obchodzi się Dzień Rodziny. Jest on kojarzony z uroczystą kolacją, ciastem, wróżbami i papierowymi koronami na głowach dzieci. W Niemczech po zjednoczeniu kraju w 1990 oficjalną datą Dnia Dziecka jest 20 września, jednak niektórzy obchodzą go 1 czerwca. Z tej okazji podobnie jak w Polsce czy Rosji organizowanych jest wiele imprez i atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin. W Rosji oraz wielu byłych krajach socjalistycznych Dzień Dziecka przypada 1 czerwca.