Przejdź do treści

VII Mikołajkowy Maraton Matematyczny - zaproszenie do udziału

Do powyższego pisma dołączamy regulamin konkursu i kartę zgłoszenia uczestników. Szczegółowe informacje, relacje z lat poprzednich i przykładowe zadania zamieszczone  są na stronie zst.czartajew.pl w zakładce Konkursy.

Szkolne Eliminacje „Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS”

     W dniu 24.10.2019 w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje „Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy  o HIV/AIDS”, w których wzięło udział 23 uczniów. Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej  profilaktyki HIV i AIDS. Pytania dotyczyły sposobów zapobiegania zarażeniom wirusem, dróg rozprzestrzeniania się wirusa. W eliminacjach szkolnych wyłoniono uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na eliminacjach powiatowych organizowanych przez PSSE w Siemiatyczach.

Naszą szkołę reprezentować będą: Natalia Bociuk kl IV TUF; Marek Kubeł kl I TI(5); Agnieszka Siwiak kl IV TUF; Sylwester Puchalski kl I TI(5);  Maciej Dmitruk kl I TI(4).

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ziemi 2019

W naszej szkole 16 kwietnia odbył się quiz o tematyce ekologicznej. Młodzież losowała pytania dotyczące ochrony  przyrody oraz obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie. Uczniowie klas I i II TEL, I i II TUF . TE wykazali największe zainteresowanie tematyką.

Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson. Corocznie 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, który wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem naszej planety. Od 1970 roku organizuje się konferencje, pokazy, spotkania, akcje, konkursy na rzecz środowiska naturalnego.

Celem obchodów jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, działalnością człowieka, wymieraniem gatunków, brakiem wody.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019r. jest ochrona zagrożonych gatunków.

Dzień liczby pi i konkurs sudoku

     14 marca obchodzimy Święto Liczby π. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs sudoku.

     Miło nam poinformować, że Szkolnym Mistrzem Sudoku został uczeń klasy IV TE Dawid Dąbrowski, który bezbłędnie i najszybciej rozwiązał oba konkursowe diagramy. Drugie miejsce zajął uczeń klasy IV TI  Gabriel Rożuk, a trzecie Robert Stępkowski z klasy IV TE. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Nauczyciele matematyki

SZKOLNY KONKURS SUDOKU II (2)

    

    Z okazji zbliżającego się Dnia Liczby π zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie o tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku.

    Konkurs odbędzie się 14 marca (czwartek) na 5 godzinie lekcyjnej. Zgłoszenia (do 12.03.2019) przyjmują nauczyciele matematyki.

    Cele konkursu:

• popularyzacja łamigłówek liczbowych wśród uczniów,

• kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Czytaj więcej...