Przejdź do treści

Targi Gardenia w Poznaniu

   W dniach 17- 18 listopada 2022 r. odbyła się wycieczka do Poznania na Targi Gardenia. Wycieczka została zorganizowana dla uczniów kształcących się w Technikum Architektury Krajobrazu w ramach projektu: Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie.

Po przyjeździe do Poznania nasza grupa udała się na spacer z przewodnikiem po Poznaniu, w trakcie którego przewodnik przedstawił historię miasta i jego zabytków oraz tradycję wypieku rogali świętomarcińskich.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu udaliśmy się do głównego celu naszej wycieczki czyli na Targi Gardenia. Gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z nowinkami z branży ogrodniczej.

Konkurs Dzień krajobrazu

 

Regulamin konkursu

Architekci krajobrazu zwiedzają szkółkę roślin ozdobnych w Końskowoli

wycieczka uczniów TAKWe czwartek 29.09.2022 roku uczniowie kształcący się w Technikum Architektury Krajobrazu odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Końskowoli, która leży w zachodniej części województwa lubelskiego, w powiecie puławskim. Głównym punktem wycieczki była szkółka roślin ozdobnych. Uczniowie podczas wizyty mogli zobaczyć dużą różnorodność gatunkową i odmianową roślin ozdobnych. W asortymencie znajdowały się liczne odmiany m.in. hortensji i lawendy.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kazimierzu na obiad. Korzystając z chwili wolnego czasu i ładnej pogody zrobiliśmy spacer po Kazimierzu. Rozpoczął się on na bulwarze, a zakończył na podzamczu. Po obiedzie można było zaopatrzyć się w pamiątki i lokalne koguty (specjalnie wyplatana bułka). Po zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Czartajewa.

Wycieczka była sfinansowana i zorganizowana w ramach projektu ”Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie’’.

Czytaj więcej...

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychW dniach 8-9 kwietnia 2022 r. w ZSCKR im.K. Kluka w Rudce odbyły się eliminacje okręgowe  XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  Patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest on jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych na terenie naszego kraju. 

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów w dwóch blokach tematycznych:

  • Blok agrobiznes - Adrian Zalewski IV TE i Krzysztof Czarkowski IV TE,
  • Blok architektura krajobrazu - Weronika Mantura II TAK i Piotr Śnieżko II TAK.

    Czytaj więcej...

Najlepsze sadzonki oferuje ZST w Czartajewie

    Uczniowie technikum architektury krajobrazu podczas zajęć praktycznych przygotowali sadzonki pomidorów. Pomidory malinowe, atol, hugo, dafne oraz inne odmiany tunelowe i gruntowe są już do kupienia w atrakcyjnych cenach. Dochód ze sprzedaży sadzonek przeznaczony będzie na program stypendialny dla naszych uczniów Stypendia Św. Mikołaja.

Zapraszamy do budynku internatu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.