Przejdź do treści

Najlepsze sadzonki oferuje ZST w Czartajewie

    Uczniowie technikum architektury krajobrazu podczas zajęć praktycznych przygotowali sadzonki pomidorów. Pomidory malinowe, atol, hugo, dafne oraz inne odmiany tunelowe i gruntowe są już do kupienia w atrakcyjnych cenach. Dochód ze sprzedaży sadzonek przeznaczony będzie na program stypendialny dla naszych uczniów Stypendia Św. Mikołaja.

Zapraszamy do budynku internatu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

Warsztaty florystyczne

W dniu 25 lutego odbyły się zajęcia florystyczne skierowane do uczniów klasy Technikum Architektury Krajobrazu. Celem zajęć było przedstawienie uczniom podstawowych technik i zasad układania bukietów okolicznościowych z kwiatów ciętych.

Zajęcia przeprowadził specjalista Pan Radosław Raczyński, który na co dzień prowadzi kwiaciarnię w Siemiatyczach. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem, powstały przepiękne bukiety okolicznościowe.

Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za bardzo wartościowe i przyjemne zajęcia.

Czytaj więcej...

Dzień Krajobrazu (2)

    Dyrektor ZST serdecznie dziękuje Pani Halinie i Panu Robertowi Morzy, którzy prowadzą Gospodarstwo Szkółkarskie, za przekazanie szkole drzew i roślin miododajnych. Dzięki Państwa wsparciu możemy rozwijać naszą szkolną pasiekę, a Dzień Krajobrazu, obchodzony w naszej szkole 22 października na długo pozostanie w sercach naszych uczniów z architektury krajobrazu.

Taka bezinteresowna pomoc to miód na nasze serca!

Zajęcia praktyczne technikum architektury krajobrazu przy nowym budynku Urzędu Gminy Siemiatycze

    Uczniowie klasy drugiej technikum architektury krajobrazu odbywają zajęcia praktyczne przy nowym budynku Urzędu Gminy Siemiatycze. Podopieczni Pana Ludwika Zaremby przygotowują teren wokół budynku pod nowe nasadzenia. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek aż do końca listopada. W tym czasie wokół budynku pojawią się nowe krzewy, przez co przestrzeń nabierze estetycznego wyglądu. Do tej pory wysadzone zostały dwie odmiany pęcherznicy i krzewuszki. 
 

Dzień Krajobrazu

     W poniedziałek 21 października odbył się w naszej szkole ,,Dzień krajobrazu”. Korzystając z ładnej pogody tego dnia zostały zorganizowane spacery krajoznawcze, na których została poruszona tematyka dotycząca walorów krajobrazu i roli wody w krajobrazie.