Przejdź do treści

1000 drzew na minutę

     12 kwietnia 2017 na terenie Nadleśnictwa Rudka odbyło się sadzenie lasu, w którym uczestniczyli uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu. Włączyliśmy się w akcję  „1000 drzew na minutę". Hasło to wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Ma na celu uświadamianie społeczeństwu, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew, niż Lasy Państwowe.

     Uczniowie po krótkim instruktażu przygotowanym przez miejscowego leśniczego, zabrali się do pracy. Zakładali poletka Szymańskiego używając sadzonek czteroletniego dębu. Uczestnicy sadzenia otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz ulotki i naklejki upamiętniające akcję, a na powierzchni odnowieniowej została umieszczona tabliczka upamiętniająca wydarzenie. Ostatnim punktem programu było ognisko.

                                                                                                                      Aneta Leszczyńska