Przejdź do treści

Adrian Zalewski - laureat OWiUR po raz drugi

ADRIAN ZALEWSKI - LAUREAT OWiUR PO RAZ DRUGIEliminacje centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się 27-28.05.2022 (w piątek i sobotę ) na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uroczystego otwarcia zmagań dokonał dr hab. Wiesław Świderek, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR. Po czym przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy olimpijczyków. Pierwszym etapem zmagań był test. W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań. Później przyszedł czas na trzy zadania praktyczne.

W bloku Agrobiznes, naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego Adrian Zalewski, który powtórzył sukces z poprzedniego roku uzyskując tytuł laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, uczeń uzyskał również stypendium ufundowane przez fundacje BNP Paribas. Za przygotowanie ucznia do Olimpiady odpowiedzialny był nauczyciel przedmiotów zawodowych Ludwik Zaremba.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

W tym tygodniu przeprowadzony został w formie testu etap szkolny Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Największą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w naszej szkole posiadają: Adrian Zalewski, Krzysztof Czarnowski Zuzanna Daniluk.

Gratulujemy wygranym i trzymamy kciuki za udział w wojewódzkim etapie olimpiady.

II etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

  Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w Białymstoku, Sokółce, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augustowie, Łomży, Czartajewie a także Ostrożanach i Niećkowie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady. Będą teraz walczyć o udział w finale ogólnopolskim.

    Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 szkół średnich z naszego województwa. Ze względu na pandemię rozgrywka na poziomie pierwszym, odbyła się przez Internet. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Zadanie wcale nie było łatwe. Świadomość, że nie liczy się tylko dobra odpowiedź ale i czas, wzbudzała w młodzieży dodatkowy stres. Uczniowie z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku i Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem osiągając maksymalną ilość punktów, zakwalifikowali się do dalszych eliminacji. W uzyskaniu najlepszego wyniku nie przeszkodziło im trwające nauczanie zdalne, a tym samym ograniczone możliwości w przyswojeniu niezbędnej wiedzy. - mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Czytaj więcej...

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

I etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" odbył się 14 grudnia 2020r.

Obecne czasy pandemii zmusiły ZUS do przeprowadzenia I etapu olimpiady- etapu szkolnego zdalnie. Uczniowie klasy III TE, III TH i IV TE rozwiązywali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Mieli na to 30 min.

Do II etapu- etapu wojewódzkiego przeszli: Karolina Kowalczuk, Adrian Zalewski i Piotr Ludwiczuk. Gratulujemy !