Przejdź do treści

OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

W tym tygodniu przeprowadzony został w formie testu etap szkolny Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Największą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w naszej szkole posiadają: Adrian Zalewski, Krzysztof Czarnowski Zuzanna Daniluk.

Gratulujemy wygranym i trzymamy kciuki za udział w wojewódzkim etapie olimpiady.

II etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

  Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w Białymstoku, Sokółce, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augustowie, Łomży, Czartajewie a także Ostrożanach i Niećkowie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady. Będą teraz walczyć o udział w finale ogólnopolskim.

    Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 szkół średnich z naszego województwa. Ze względu na pandemię rozgrywka na poziomie pierwszym, odbyła się przez Internet. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Zadanie wcale nie było łatwe. Świadomość, że nie liczy się tylko dobra odpowiedź ale i czas, wzbudzała w młodzieży dodatkowy stres. Uczniowie z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku i Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem osiągając maksymalną ilość punktów, zakwalifikowali się do dalszych eliminacji. W uzyskaniu najlepszego wyniku nie przeszkodziło im trwające nauczanie zdalne, a tym samym ograniczone możliwości w przyswojeniu niezbędnej wiedzy. - mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Czytaj więcej...

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

I etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" odbył się 14 grudnia 2020r.

Obecne czasy pandemii zmusiły ZUS do przeprowadzenia I etapu olimpiady- etapu szkolnego zdalnie. Uczniowie klasy III TE, III TH i IV TE rozwiązywali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Mieli na to 30 min.

Do II etapu- etapu wojewódzkiego przeszli: Karolina Kowalczuk, Adrian Zalewski i Piotr Ludwiczuk. Gratulujemy !

Dzień Przedsiębiorczości 2020

„Tak jak nie zda się matury, umiejąc liczyć jedynie na palcach, 

tak nie da się żyć dobrze, poruszając się wyłącznie po obrzeżach 

wiedzy o gospodarce i ekonomii”

      Ten cytat z artykułu „Co i kto odpowiada za kryzysy w gospodarce” (autor: Jan Cipiur) ze strony NBP - Portal Edukacji Ekonomicznej tłumaczy, jak ważne jest posiadanie wiedzy ekonomicznej w codziennym życiu. Dobrze jest znać podstawowe  mechanizmy funkcjonowania gospodarki, aby podejmować racjonalne decyzje w wielu sferach naszego życia.

            Dlatego też, w ramach obchodów Dnia Przedsiębiorczości w naszej szkole proponujemy zapoznać się z wyżej wymienionym artykułem. Ponadto zapraszamy uczniów z klas pierwszych technikum 4-letniego do udziału w Konkursie z  Przedsiębiorczości.

            Zadaniem uczestników jest udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w teście i przesłanie ich w wiadomości elektronicznej do nauczyciela podstaw przedsiębiorczości. Wygrywa ten uczestnik, który uzyska największą liczbę prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie.

Załączniki:

  1. Artykuł - „Co i kto odpowiada za kryzysy w gospodarce” (autor: Jan Cipiur).
  2. Test - Konkurs z  Przedsiębiorczości.