Przejdź do treści

Lekcje z ZUS

     Ruszyła piąta edycja programu edukacyjnego „ Lekcje z ZUS”, który jest skierowany do szkół ponadgimnazjalnych. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie już po raz drugi przystąpił do projektu. W ramach programu uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli  praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym.

 

     W październiku w naszej szkole odbyły się „Lekcje z  ZUS” przeprowadzone przez pracownika ZUS-u w Białymstoku panią Alicję Kocztę. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS" składał się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony", „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", „Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", „e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie klasy I Technikum Handlowego  oraz klasy I i II Technikum Ekonomicznego, którzy uczestniczyli w lekcjach wezmą udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", której etap szkolny odbędzie się 27 listopada. Laureaci mogą liczyć na indeksy najlepszych polskich uczelni. Spotkanie zorganizowała pani Katarzyna Piotrowska, która jest opiekunem Olimpiady.