Przejdź do treści

OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

W tym tygodniu przeprowadzony został w formie testu etap szkolny Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Największą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w naszej szkole posiadają: Adrian Zalewski, Krzysztof Czarnowski Zuzanna Daniluk.

Gratulujemy wygranym i trzymamy kciuki za udział w wojewódzkim etapie olimpiady.

Technik handlowiec na zajęciach praktycznych

     Na zajęciach praktycznych uczniowie technikum handlowego ćwiczą obsługę kasy fiskalnej. Poznają  jej obsługę z poziomu kasjera i kierownika. Wprowadzają towary do pamięci kasy, wprowadzają dane  identyfikacyjne sklepu do pamięci kasy fiskalnej, rejestrują sprzedaż, sporządzają raporty dotyczące sprzedaży. Dzięki temu przygotowują się także do egzaminu zawodowego kwalifikacji AU.20.

II etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

  Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w Białymstoku, Sokółce, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augustowie, Łomży, Czartajewie a także Ostrożanach i Niećkowie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady. Będą teraz walczyć o udział w finale ogólnopolskim.

    Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 szkół średnich z naszego województwa. Ze względu na pandemię rozgrywka na poziomie pierwszym, odbyła się przez Internet. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Zadanie wcale nie było łatwe. Świadomość, że nie liczy się tylko dobra odpowiedź ale i czas, wzbudzała w młodzieży dodatkowy stres. Uczniowie z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku i Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem osiągając maksymalną ilość punktów, zakwalifikowali się do dalszych eliminacji. W uzyskaniu najlepszego wyniku nie przeszkodziło im trwające nauczanie zdalne, a tym samym ograniczone możliwości w przyswojeniu niezbędnej wiedzy. - mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Czytaj więcej...

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

I etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" odbył się 14 grudnia 2020r.

Obecne czasy pandemii zmusiły ZUS do przeprowadzenia I etapu olimpiady- etapu szkolnego zdalnie. Uczniowie klasy III TE, III TH i IV TE rozwiązywali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Mieli na to 30 min.

Do II etapu- etapu wojewódzkiego przeszli: Karolina Kowalczuk, Adrian Zalewski i Piotr Ludwiczuk. Gratulujemy !

Nasi Uczniowie na Wojewódzkim Etapie Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”


    20 lutego 2020r. odbył się etap wojewódzki VII Edycji Konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie.

   Na Politechnice Białostockiej do konkursu przystąpiło 23 uczniów z województwa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Kamila Stępkowska i Paulina Głuszuk pod opieką p. Katarzyny Piotrowskiej, które zmagały się z testem wiedzy składającym się z 35 pytań. Dziewczyny znalazły się na 10 i 11 miejscu. Okręgowy Inspektor Pracy uhonorował laureatów oraz uczestników finału nagrodami rzeczowymi.