Przejdź do treści

Konkurs CyberSkiller Challenge Poland edycja II

    Dziś uczniowie klas drugich i trzecich w zawodzie technik informatyk wzięli udział w I etapie konkursu CyberSkiller Challenge Poland edycja II. Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, został zorganizowany przy użyciu autorskiej platformy przeznaczonej dla edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security. Konkurs jest 3-etapowy, z czego dwa pierwsze odbywają się zdalnie. Organizatorzy CyberSkiller Challenge Poland chcą obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni. Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych o ich postępach w zmaganiach konkursowych poinformujemy w najbliższym czasie.

Zajęcia laboratoryjne z programowania prowadzone na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach projektu „ElektroIT”

W połowie września 2021r. odbyły się wyjazdowe Zajęcia laboratoryjne z programowania prowadzone na Uniwersytecie w Białymstoku, zorganizowane przez PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo - Badawczy dla dwóch 10 osobowych grup uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie z klas o profilu technik informatyk. Zajęcia prowadził Pan Andrzej Stasiewicz - Wykładowca Instytutu Informatyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczestnicy po zajęciach zjedli obiad w Restauracji „Pieprz i Wanilia” na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku oraz zwiedzili Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. Andrzeja Myrchy.

Technik informatyk - zawód na teraz i na przyszłość

 

Informatyka to niezwykle szeroka dziedzina, mająca mnóstwo zastosowań w życiu codziennym oraz w wielu branżach przemysłu i usług. Na największe zarobki mogą liczyć wysoko wykwalifikowani specjaliści branży IT.

Czytaj więcej...

Konkurs CyberSkiller Challenge Poland

    Z radością informuję, że do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu CyberSkiller Challenge, zakwalifikowali się uczniowie Jakub Boguszewski klasa I TI i Kacper Wasilewski klasa II TI (5).

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Justyna Szewiak-Puch

Opiekun uczniów