Przejdź do treści

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT30 września 2022 r. odbyły się półfinały I Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas III i IV technikum informatycznego. Pasjonaci informatyki z całej Polski rywalizowali online w sześciu kategoriach:

Programista,
Mechanik IT,
Robotyka,
Creative IT,
Druk 3D,
Cyberbezpieczeństwo.

Na zwycięzców półfinałów czekają najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami, elita branży IT zebrana w jednej przestrzeni on-line i wartościowe nagrody rzeczowe i rozwojowe.

Finały Mistrzostw odbędą się podczas Poznań Game Arena 7-9 X 2022.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

 

Czytaj więcej...

CyberSkiller Challenge Poland kolejny etap

    W kontekście zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 z radością informuję, że do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu CyberSkiller Challenge, zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Marcin Lewandowski, Jakub Boguszewski i Jakub Miłkowski z klasy II TI. Przypomnę, że główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów w temacie bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni.

    Gratulujemy zwycięskiej trójce, równocześnie życzymy sukcesu w kolejnym etapie zmagań konkursowych.

Opiekun grupy Justyna Szewiak-Puch

Konkurs CyberSkiller Challenge Poland edycja II

    Dziś uczniowie klas drugich i trzecich w zawodzie technik informatyk wzięli udział w I etapie konkursu CyberSkiller Challenge Poland edycja II. Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, został zorganizowany przy użyciu autorskiej platformy przeznaczonej dla edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security. Konkurs jest 3-etapowy, z czego dwa pierwsze odbywają się zdalnie. Organizatorzy CyberSkiller Challenge Poland chcą obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni. Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych o ich postępach w zmaganiach konkursowych poinformujemy w najbliższym czasie.

Zajęcia laboratoryjne z programowania prowadzone na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach projektu „ElektroIT”

W połowie września 2021r. odbyły się wyjazdowe Zajęcia laboratoryjne z programowania prowadzone na Uniwersytecie w Białymstoku, zorganizowane przez PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo - Badawczy dla dwóch 10 osobowych grup uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie z klas o profilu technik informatyk. Zajęcia prowadził Pan Andrzej Stasiewicz - Wykładowca Instytutu Informatyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczestnicy po zajęciach zjedli obiad w Restauracji „Pieprz i Wanilia” na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku oraz zwiedzili Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. Andrzeja Myrchy.