Przejdź do treści

Technik informatyk - zawód na teraz i na przyszłość

 

Informatyka to niezwykle szeroka dziedzina, mająca mnóstwo zastosowań w życiu codziennym oraz w wielu branżach przemysłu i usług. Na największe zarobki mogą liczyć wysoko wykwalifikowani specjaliści branży IT.

Czytaj więcej...

Konkurs CyberSkiller Challenge Poland

    Z radością informuję, że do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu CyberSkiller Challenge, zakwalifikowali się uczniowie Jakub Boguszewski klasa I TI i Kacper Wasilewski klasa II TI (5).

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Justyna Szewiak-Puch

Opiekun uczniów

CyberSkiller Challenge Poland

    Dziś uczniowie klas pierwszych i klasy 2TI(5) wzięli udział w I etapie konkursu CyberSkiller Challenge Poland. Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, został zorganizowany przy użyciu autorskiej platformy przeznaczonej dla edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej – dr. hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs jest 3-etapowy, z czego dwa pierwsze odbywają się zdalnie. Organizatorzy CyberSkiller Challenge Poland chcą obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni.

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych o ich postępach w zmaganiach konkursowych będziemy informować na bieżąco.

Od kodowania do programowania

    Rozpocznij przygodę z programowaniem i już dziś zacznij kodować w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce!!! W tym roku CodeWeek 2020, czyli Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie miejsce pod względem przeprowadzonych wydarzeń związanych z programowaniem. Uczniowie ZST w Czartajewie w zawodzie technik informatyk na zajęciach zawodowych już zaczęli tę wyprawę. Kilka prac stworzonych podczas zajęć przy użyciu: CodeCombat, Scratch, PixBlocks, PocketCode prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności zachęcą i będą stanowiły fundament do efektywnej pracy na zajęciach z programowania na dalszych etapach kształcenia w zawodzie. Niezależnie od wieku, umiejętności, zainteresowań, zawodu zachęcamy do odwiedzenia stron związanych z kodowaniem i programowaniem: www.gov.pl/web/koduj, code.org, cdw.edu.pl, superkoderzy.pl, KlubMlodegoProgramisty.