Przejdź do treści

Bezpłatny Office 365 dla uczniów ZST w Czartajewie

   Czy wiecie, że wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają zapewniony bezpłatny dostęp do usług Microsoft Office 365? Pakiet obejmuje m. in.: OneDrive - dysk w chmurze o pojemności 5TB (terabajtów) dla każdego użytkownika, Teams (prowadzenie zdalnych spotkań, lekcje online, czat, komunikator głosowy i wideo, przesyłanie materiałów), Forms (formularze i testy), podstawowe programy biurowe w wersji przeglądarkowej (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) oraz konto pocztowe Outlook.

Aby korzystać z usług Office 365 w ramach szkolnej licencji:

  1. Jeżeli jesteś dotychczasowym uczniem naszej szkoły i aktywowałeś wcześniej uczniowskie konto Microsoft - nadal możesz korzystać z usług po zalogowaniu na stronie office.com lub bezpośrednio w aplikacji, np. Teams. Jeżeli zapomniałeś, jaki jest Twój login - znajdziesz go w e-dzienniku po wybraniu przycisku Office365. Aby zresetować hasło będziesz potrzebować dostępu do komórki lub poczty elektronicznej.
  2. Jeżeli jesteś uczniem klasy pierwszej - zaloguj się na uczniowskie konto Microsoft na stronie office.com. Dane do logowania (login i hasło pierwszego logowania) znajdują się w e-dzienniku po wybraniu przycisku Office365. Postępuj według wskazówek. Uwaga! Przy pierwszym logowaniu będziesz potrzebować dostępu do komórki lub poczty elektronicznej.

Przez cały okres nauki w ZST Czartajew Twoja darmowa licencja Office 365 pozostanie aktywna!