Przejdź do treści

Od kodowania do programowania

    Rozpocznij przygodę z programowaniem i już dziś zacznij kodować w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce!!! W tym roku CodeWeek 2020, czyli Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie miejsce pod względem przeprowadzonych wydarzeń związanych z programowaniem. Uczniowie ZST w Czartajewie w zawodzie technik informatyk na zajęciach zawodowych już zaczęli tę wyprawę. Kilka prac stworzonych podczas zajęć przy użyciu: CodeCombat, Scratch, PixBlocks, PocketCode prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności zachęcą i będą stanowiły fundament do efektywnej pracy na zajęciach z programowania na dalszych etapach kształcenia w zawodzie. Niezależnie od wieku, umiejętności, zainteresowań, zawodu zachęcamy do odwiedzenia stron związanych z kodowaniem i programowaniem: www.gov.pl/web/koduj, code.org, cdw.edu.pl, superkoderzy.pl, KlubMlodegoProgramisty.