Przejdź do treści

CyberSkiller Challenge Poland

    Dziś uczniowie klas pierwszych i klasy 2TI(5) wzięli udział w I etapie konkursu CyberSkiller Challenge Poland. Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, został zorganizowany przy użyciu autorskiej platformy przeznaczonej dla edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej – dr. hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs jest 3-etapowy, z czego dwa pierwsze odbywają się zdalnie. Organizatorzy CyberSkiller Challenge Poland chcą obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni.

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych o ich postępach w zmaganiach konkursowych będziemy informować na bieżąco.