Przejdź do treści

Absolwenci technikum mechanicznego mają szanse na pracę w firmie Pronar

pronar - logoMłodzież, która podejmuje naukę w naszym zespole szkół, po ukończeniu technikum mechanicznego ma zapewnioną pracę na miejscu, w rodzinnych stronach - w przedsiębiorstwie PRONAR w Siemiatyczach.

Zachęcamy rodziców, którzy już teraz zastanawiają się nad wyborem zawodu dla swoich dzieci, do skorzystania z oferty naszej Szkoły. Nauka w technikum mechanicznym w Czartajewie zapewnia wysoki poziom przygotowania zawodowego, dzięki doskonale wyposażonym nowoczesnym pracowniom oraz dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami, m. in. z Pronarem.

Tegorocznych absolwentów naszego technikum w zawodzie technik mechanik zachęcamy do odwiedzenia strony, na której znajdują się aktualne oferty pracy w tym przedsiębiorstwie. Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne o firmie PRONAR SP. Z O.O. oraz prezentację wideo firmy.

 

Technik mechanik - zawód z tradycjami

      Zawód technik mechanik jest zawodem o bardzo długiej tradycji jednym z najstarszych w historii przemysłu. Jest zawodem szerokoprofilowym, obejmującym zagadnienia projektowania, konstruowania, wytwarzania i naprawy elementów maszyn i urządzeń, na który istnieje duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Absolwenci tego zawodu znajdują zatrudnienie przede wszystkim w przedsiębiorstwach przemysłu metalowego i maszynowego, przedsiębiorstwach obsługowo – naprawczych, a także w innych działach gospodarki, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją urządzeń technicznych. Pracują w budownictwie, komunikacji, transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki. W naszej szkole pomimo pandemii odbywają się zajęcia praktyczne na warsztatach szkolnych. Uczniowie doskonalą umiejętność obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie i obsługują obrabiarki konwencjonalne. Aktualnie naprawiają zespół tnący kosiarki rotacyjnej. W trakcie zajęć zostały wytoczone nowe osie kół oporowych, nacięto nowe nakrętki. Zespół tnący został zmontowany i przygotowany do intensywnej pracy w okresie wiosenno–letnim na trawnikach szkoły.

Jak to jest zrobione - obróbka skrawaniem

jak to jest zrobionePrawdopodobnie każdy z nas w pewnym etapie życia stawiał sobie pytanie: w jaki sposób powstają rzeczy, które nas otaczają? Jak zostały zrobione? Jak uzyskały określony kształt? Odpowiedzi na takie pytania można uzyskać wybierając profil Technik Mechanik. Istnieje wiele rodzajów technik wytwarzania. Do jednej z nich należy technologia obróbki skrawaniem.

Czytaj więcej...

Szkolenie nauczycieli branży mechanicznej w zakresie obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (2)

     Szkolenie nauczycieli przedmiotów zawodowych branży mechanicznej w zakresie obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.

Czytaj więcej...

Technik mechanik - zawód z przyszłością

Ucząc się zawodu – technik mechanik mamy możliwość poznania nowych technologii, które są powszechnie stosowane w naszym życiu codziennym. Technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym umożliwiającym specjalizację w zawodzie. Mechanicy mogą podejmować pracę w gałęziach gospodarki o różnym stopniu organizacji produkcji i usług w branży mechanicznej w przemyśle maszynowym, budownictwie, górnictwie, rolnictwie. Mogą być zatrudnieni w sferze produkcyjnej i usługowej, głównie na stanowiskach średniego nadzoru technicznego.
W naszej szkole podczas nauki zawodu uczniowie wykonują zadania produkcyjne na warsztatach szkolnych, piszą programy na obrabiarki sterowane numerycznie, które następnie obsługują.