Przejdź do treści

Wiosna nadchodzi

    Wiosna już zagląda do niejednego salonu fryzjerskiego, zajrzała i do naszej szkolnej pracowni. Uczennice klasy drugiej technikum fryzjerskiego podczas zajęć praktycznych już pracują nad wiosenną metamorfozą.

Pielęgnacja włosów zimą

   Uczennice klasy drugiej technikum usług fryzjerskich uczą się jak dbać o zdrowe włosy zimą. Przyszłe właścicielki salonów fryzjerskich wykonały rewolucyjny, innowacyjny i ultra szybki zabieg rekonstrukcji włosów. Dziewczyny twierdzą, że taki zabieg rekonstruuje włókno włosów od wewnątrz, pozostawiając je odżywione i jedwabiste. 

Uczennice klasy III ćwiczyły z kolei mocne cięcia - linie proste, a następnie rozjaśnianie włosów - ombre z wolnej ręki oraz ich tonowanie.

Spotkanie uczniów technikum fryzjerskiego z przedstawicielem firmy Silog

Uczniów Technikum Usług Fryzjerskich odwiedził pan Łukasz Maciejewski - przedstawiciel firmy Silog, dystrybutora profesjonalnych narzędzi fryzjerskich, sprzętu do manicure i pedicure oraz kosmetyków fryzjerskich. Pan Łukasz zapoznał młodzież z możliwościami dalszego rozwoju. Opowiedział jak może wyglądać przechodzenie od "fryzjera do szkoleniowca". Stwierdził, że sukces w branży fryzjerskiej można osiągnąć poprzez ciężką pracę, konsekwentne działania oraz miłość i pasję do fryzjerstwa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach tygodnia zawodów.

Szkolenie z pielęgnacji włosów

Zdrowe i zadbane włosy to atrybut każdej kobiety. Pozwalają błyszczeć i czuć się pewnie w każdej sytuacji. Prawidłowe dbanie o włosy nie jest wcale takie łatwe. Często wymaga sporo czasu i energii.

Dziewczęta z technikum usług fryzjerskich uczestniczyły w szkoleniu z pielęgnacji włosów. Warsztaty podzielone były na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny, w trakcie którego mogły wykonać zabieg pielęgnacji na własnych włosach. Młodzież pracowała na produktach MAGIC EFECTO BOTOX i MAGIC BX GOLD. Składniki zawarte w tych preparatach powodują że włosy są gęstsze, pełne blasku i bardziej obfite.

Dziękujemy firmie TAHE za przeprowadzone szkolenie

 

Czytaj więcej...

Fryzurowe metamorfozy: rozjaśnianie i cieniowanie

Od czasu do czasu odstawiamy główki treningowe na półkę, zapraszamy koleżanki i kolegów aby przeprowadzić metamorfozy.

W ostatnim czasie młodzież ćwiczyła rozjaśnianie i tonowanie.