Przejdź do treści

"SZCZĘŚLIWE DZIEWCZYNY ZAWSZE MAJĄ PIĘKNE WŁOSY"

    "SZCZĘŚLIWE DZIEWCZYNY ZAWSZE MAJĄ PIĘKNE WŁOSY" I to hasło zostało potwierdzone na warsztatach w ZST w Czartajewie. Mianowicie, uczniowie Technikum Usług Fryzjerskich szkolili się z marką EXCLUSIVE. Szkolenie rozpoczęto wykładem i prezentacją marki oraz kosmetyków. Na części praktycznej natomiast, przyszli fryzjerzy doskonalili się na kolegach i koleżankach wykonując: koloryzację z nanopigmentami, koloryzację organiczną bez amoniaku/PPD/oraz rezorycyny BOTOX, pielęgnacja Xpress Therapy. Nazwy zabiegów nic nie mówią przeciętnemu klientowi, za to ich efekty robią niesamowite wrażenie.

Szkolny dzień fryzjera

    16 września przypada światowy dzień fryzjera. Z tej okazji nauczyciele przedmiotów zawodowych zaplanowali uczniom zawodu technik usług fryzjerskich ciekawe zajęcia tematyczne - „Fryzury inspirowane jesienią”. Podczas tych zajęć uczniowie na przedmiotach zawodowych: wykonywali upięcia, szkicowali propozycje fryzur, rozmawiali o etapach wykonania zaprojektowanych upięć i ich utrwalenia oraz o procesach pielęgnacyjnych na skórę głowy i włosów. Analizowali również typ kolorystyczny jesieni.

    Mamy nadzieję, że zaproponowana forma zajęć tematycznych, szczególnie w uczniach klas najmłodszych wyzwoli kreatywność, która wiąże się z poszukiwaniem nowatorskich, twórczych rozwiązań w zakresie kompozycji fryzur, trendów kolorystycznych oraz stylizacyjnych, tak bardzo potrzebnych i poszukiwanych we współczesnym fryzjerstwie.

   Serdecznie dziękujemy młodzieży za podjęcie wyzwania i zapewniamy, że mamy w głowach wiele pomysłów na kolejne.

Zapraszamy całą społeczność uczniowską do lajkowania na szkolnym Facebooku najlepszej pracy, a wykonawca otrzyma nagrodę niespodziankę.

Justyna Szewiak-Puch, Dorota Kalinowska, Justyna Jaroszuk

 

Wiosna nadchodzi

    Wiosna już zagląda do niejednego salonu fryzjerskiego, zajrzała i do naszej szkolnej pracowni. Uczennice klasy drugiej technikum fryzjerskiego podczas zajęć praktycznych już pracują nad wiosenną metamorfozą.

Pielęgnacja włosów zimą

   Uczennice klasy drugiej technikum usług fryzjerskich uczą się jak dbać o zdrowe włosy zimą. Przyszłe właścicielki salonów fryzjerskich wykonały rewolucyjny, innowacyjny i ultra szybki zabieg rekonstrukcji włosów. Dziewczyny twierdzą, że taki zabieg rekonstruuje włókno włosów od wewnątrz, pozostawiając je odżywione i jedwabiste. 

Uczennice klasy III ćwiczyły z kolei mocne cięcia - linie proste, a następnie rozjaśnianie włosów - ombre z wolnej ręki oraz ich tonowanie.

Spotkanie uczniów technikum fryzjerskiego z przedstawicielem firmy Silog

Uczniów Technikum Usług Fryzjerskich odwiedził pan Łukasz Maciejewski - przedstawiciel firmy Silog, dystrybutora profesjonalnych narzędzi fryzjerskich, sprzętu do manicure i pedicure oraz kosmetyków fryzjerskich. Pan Łukasz zapoznał młodzież z możliwościami dalszego rozwoju. Opowiedział jak może wyglądać przechodzenie od "fryzjera do szkoleniowca". Stwierdził, że sukces w branży fryzjerskiej można osiągnąć poprzez ciężką pracę, konsekwentne działania oraz miłość i pasję do fryzjerstwa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach tygodnia zawodów.