Przejdź do treści

Koloryzacja włosów - szkolenie dla technikum fryzjerskiego

     Dnia 20 lutego odbyło się kolejne spotkanie uczniów Technikum Usług Fryzjerskich z firmą TAHE. Tematem spotkania była koloryzacja włosów. W trakcie części teoretycznej poznali tajniki pracy z produktami LUMIERE, BLUE MILK i SUMER LIHT. W części praktycznej  nasze uczennice wykonywały koloryzacje na  włosach swoich koleżanek. Szkolenie było bardzo owocne, zaś efekty pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

     Serdecznie dziękujemy firmie TAHE i wspaniałemu szkoleniowcowi Mateuszowi Kukurykowi za przygotowanie warsztatów, dzięki którym nasza młodzież ma możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Szkolenie uczniów technikum usług fryzjerskich

     Listopadowe szkolenie uczniów Technikum Usług Fryzjerskich obejmowało zagadnienia związane ze strzyżeniem męskim. W pierwszej części zajęć młodzież ćwiczyła na balonach pracę brzytwą. Drugi etap polegał na konsultacji z klientem, diagnozie włosów i analizie budowy głowy. Kolejnym etapem pracy było wykonywanie strzyżenia.

      Dziękujemy Panu Mateuszowi Kukuryk za przeprowadzenie szkolenia, a naszym modelom za cierpliwość.

Szkolenie z zakresu pielęgnacji skóry głowy i włosów

     31 października uczniowie klas I, II i III  Technikum Usług Fryzjerskich gościli w swojej pracowni szkoleniowca firmy TAHE. Głównym tematem szkolenia była pielęgnacja a co za tym idzie diagnoza skóry głowy i włosów. Szkolenie składało się z dwóch części: pierwsza teoretyczna – w trakcie której młodzież poznała historię firmy i tajniki pracy z kosmetykami TAHE. Druga część praktyczna – przebiegała w formie warsztatów, podczas których wykonywano dla chętnych zabieg Botoxu oraz Power Gold który zapobiega puszeniu się włosów.

     Dziękujemy Panu Mateuszowi Kukuryk za przeprowadzenie szkolenia.

TRENDY WE FRYZURACH NA JESIEŃ 2018r.

Glass hair, czyli szklane włosy to alternatywa dla modnej fryzury typu bob. Ostre, geometryczne cięcie i lśniące włosy jak tafla szkła. Glass hair to totalne przeciwieństwo niesfornych pasemek na lato, proste, idealne w formie i z ostrymi końcówkami.

Modna grzywka ma zakrywać niecałą połowę czoła. Dobrze też jeśli będzie delikatnie wystrzępiona. Takie krótkie grzywki przypominają nieco czasy dzieciństwa. Co więcej, krótka grzywka na jesień dodaje nam więc dziewczęcości, można ją nosić z krótszym cięciem lub dłuższymi, prostymi włosami.

Rose gold hair jeden z najmodniejszych odcieni nachodzącego sezonu. Włosy w odcieniu różowego złota mogą pasować większości z nas. Blondynkom o jasnej karnacji będą wyglądać najlepiej w jego subtelniejszym, zmrożonym wariancie. Do gustu przypadnie im też truskawkowy lub brzoskwiniowy blond. Jeśli nie boisz się eksperymentów, możesz sięgnąć po zupełnie różowy wariant lub ombre z różem w roli głównej. Brunetkom i blondynkom o ciemniejszej karnacji będą pasować bardziej złociste odcienie albo róż wpadający w brąz.

Toasted coconut to połączenie brązu z blondem. Charakteryzuje się ciemnym, ciepłym kolorem włosów u nasady i bardzo jasnym, zimnym odcieniem blondu na końcówkach. Całości dopełniają blond refleksy na całej długości włosów. W tej technice chodzi o to, by dwa skrajne odcienie stopniowo się ze sobą stapiały. Pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom.