Przejdź do treści

Terenowe zajęcia Oddziału Przygotowania Wojskowego

Terenowe zajęcia Oddziału Przygotowania Wojskowego     9 listopada 2022 r. Oddział Przygotowania Wojskowego po raz pierwszy odbywał zajęcia terenowe. Uczniowie mieli do pokonania sześciokilometrowy odcinek położony  w Czartajewie. W czasie marszu umieszczono dwa punkty dydaktyczne. Na pierwszym uczniowie zapoznawali się z działaniami  podczas marszu. Poznali szyki marszowe i patrolowe oraz działania taktyczne w składzie sekcji i drużyny. Na drugim zaś odbyło się szkolenie medyczne z zastosowaniem taktycznej stazy uciskowej.

Czytaj więcej...

Piknik Wojskowy

Oddział przygotowania wojskowego - zajęcia samoobrony i walki wręcz

16 maja 2022r. Oddział Przygotowania Wojskowego uczestniczył w zajęciach samoobrony i walki wręcz przeprowadzonych przez Pana Andrzeja Nowaczuka. Zajęcia odbyły się w trzech blokach:

- ogólnej sprawności fizycznej,

- musztry,

- elementów samoobrony.

Kolejne Zajęcia Oddziału Przygotowania Wojskowego

     20 kwietnia 2022r. odbyły się kolejne zajęcia Oddziału Przygotowania Wojskowego istniejącego w naszej szkole. Pod czujnym okiem podoficerów XIV Batalionu Lekkiej Piechoty z Hajnówki nasi kadeci doskonalili elementy musztry indywidualnej i zespołowej oraz zapoznawali się z obsługa radiostacji RRC-3501.

Zajęcia Oddziału Przygotowania Wojskowego

zajęcia OPW     18 i 19 stycznia 2022 r. w naszej placówce odbywały się kolejne zajęcia kadetów z Oddziału Przygotowania Wojskowego. We wtorek i środę uczniowie poznawali zasady konfiguracji sprzętu i wyposażenia indywidualnego oraz musztry zespołowej pod okiem żołnierzy XIV Batalionu Lekkiej Piechoty z Hajnówki. Już wkrótce naszej młodzieży zostaną zakupione mundury.

     Od września 2021 proponujemy wszystkim uczniom klas pierwszych, niezależenie od wybranego kierunku nauki w technikum, dodatkowe zajęcia w ramach Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). 

Czytaj więcej...