Przejdź do treści

Projekt "Europejski Technik" - listy uczniów zakwalifikowanych do projektu w zawodach technik elektryk i technik ekonomista

     Przedstawiamy listy rankingowe rekrutacji do projektu w zawodach technik elektryk
i technik ekonomista:

Projekt "Europejski Technik"

   

    Rekrutacja uczestników do projektu „Europejski Technik”, nr 2020-1-PL01-KA102-078167, realizowanego w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie realizuje projekt pt. „Europejski Technik”, nr 2020-1-PL01-KA102-078167. W jego ramach dwie grupy uczestników – 35 osób oraz 28 osób pod opieką nauczycieli, zrealizują program zagranicznych mobilności zawodowych obejmujących wdrożenie programów praktyk dla wybranych kierunków oraz programu kulturowego, we współpracy z greckim partnerem Olympus Education Services Single Member P.C.

    Projekt realizowany jest w okresie od 1 października 2020 r. do 31 marca 2022 r., a mobilność edukacyjna – praktyki zawodowe w Grecji, w terminach 12-23 kwietnia 2021 r. (I grupa) oraz 25 października – 5 listopada 2021 r. (II grupa) (+2 dni podróży dla obu mobilności).

    Głównym celem projektu „Europejski Technik” jest stworzenie możliwości rozwoju zawodowego 63 uczniów ZST, kształcących się w zawodach technik ekonomista, technik elektryk, technik informatyk oraz technik usług fryzjerskich, poprzez rozwój współpracy międzynarodowej w ramach sektora kształcenia i szkolenia zawodowego oraz realizację staży zawodowych w greckich przedsiębiorstwach. Realizacja powyższego celu pozwoli na zaspokojenie wielu potrzeb ZST, w tym na wskazanie uczniom i nauczycielom drogi rozwoju poprzez inicjatywy europejskie/międzynarodowe, przyczyni się do ogólnego wzrostu potencjału placówki oraz poprawę jej prestiżu, dając impuls do rozwoju stosowanych metod nauczania oraz oferty edukacyjnej.

    Grupą docelową projektu jest 63 uczniów kształcących się w klasach II-IV, w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik elektryk, technik informatyk oraz technik ekonomista. Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w dwóch turach:

- 21 grudnia 2020 r. – 17 stycznia 2021 r. dla zawodów technik ekonomista oraz technik elektryk dla udziału w I mobilności;

- 1-23 kwietnia 10-21 maja 2021 r. dla zawodów technik usług fryzjerskich oraz technik informatyk dla udziału w II mobilności.

    Podstawą kwalifikowania osób do udziału i wsparcia w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków: Przynależności do określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu rekrutacji; Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego.

    Więcej szczegółów na temat procesu rekrutacji można znaleźć w Regulaminie rekrutacji, stanowiącym jeden z załączników do niniejszej informacji, a także dostępnego u Koordynatora projektu. Zapraszamy chętnych do wypełniania Formularzy rekrutacyjnych i zgłaszania się do udziału w projekcie!

Regulamin rekrutacji

Formularz rekrutacyjny doc

Formularz rekrutacyjny pdf

Uczniowie ZST w Czartajewie w Grecji - podsumowanie wyjazdu

    Uczniowie klas czwartych Technikum w Czartajewie zrealizowali projekt edukacyjny "Ponadnarodowa mobilność uczniów", którego kluczowym elementem jest pobyt w Grecji. Podczas wyjazdu młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez grecką szkołę partnerską Platon M. E. P. E. School w Katerini. Lekcje obejmowały naukę podstaw języka greckiego oraz poznanie mitologii i historii Grecji. Uczniowie brali też udział w warsztatach komputerowych i zajęciach z robotyki. Równie istotne było poznanie kultury tego kraju - w tym celu organizowane były liczne wycieczki, np. do Starego Pantelejmonu, na wyspę Skiatos, do Salonik, na Meteory, do Litochoro, Platamonas i Leptokarii.
      Zachęcamy do obejrzenia prezentacji o Grecji wykonanej w ramach projektu przez Bartłomieja Tymosiaka i Kacpra Boruckiego.

Uczniowie ZST w Czartajewie w Grecji - 3.10.2020 - powrót do kraju

3 października nasi uczniowie po ponad 30 godzinach podróży wrócili z Grecji do Polski, cali i zdrowi, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenia, wrażenia i wspomnienia. 

Już 4 października kolejna grupa młodzieży z ZST w Czartajewie wyjeżdża do Grecji, aby zwiedzić i poznać ten kraj, jego tradycje i zwyczaje.

Uczniowie ZST Czartajew w Grecji - 24-25.09.2020

24-25 września

Czwartek przeznaczony był na zwiedzanie Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Białej Wieży, zwanej też Wieżą Krwi, pod którą niegdyś wykonywano egzekucje. Następnie udaliśmy się nadmorską promenadą pod pomnik Aleksandra Wielkiego. Saloniki trudno zwiedzić w kilka godzin, więc skupiliśmy się na najważniejszych punktach miasta, takich jak rotunda św. Jerzego, za panowania Turków przemieniona w meczet, czy bazylika św. Dymitra. Następnie udaliśmy się na spacer po mieście w kierunku placu Arystotelesa i mieliśmy czas wolny na zrobienie małych zakupów.

Po południu uczestniczyliśmy w lekcjach języka greckiego.

Piątek okazał się nieco spokojniejszy niż poprzednie dni. Byliśmy w urokliwej wiosce Paleos Pantelejmonas (Stary Pantelejmon) w masywie Olimpu. Wąska droga pnie się serpentynami aż na wysokość 500 m n.p.m. Dawniej tym szlakiem greccy pasterze pędzili swoje stada owiec i kóz. W wiosce  mieszka na stałe tylko 9 rodzin, pozostali mieszkańcy przebywają tam tylko w sezonie letnim. Kierowca dzielnie pokonał wszelkie serpentyny i wróciliśmy z wycieczki cali i zdrowi. Podziwiajcie, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy.