Przejdź do treści

Praktyki zawodowe w Grecji

W dniach 24.04 - 7.05.2022 kolejna grupa naszych uczniów podnosi swoje kompetencje podczas praktyk zawodowych w słonecznej Grecji.

W mobilności edukacyjnej organizowanej w ramach programu Erasmus+ VET biorą udział uczniowie kształcący się w zawodach:

- technik architektury krajobrazu,
- technik elektryk,
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Podsumowanie zrealizowanego projektu "Europejski Technik"

Podsumowanie zrealizowanego projektu "Europejski Technik"

Grecka mobilność - raz jeszcze

     Święta i Nowy Rok to najlepszy czas na wspólne wspominanie miłych chwil. Zachęcamy Was wszystkich do odświeżenia sobie odbytej niedawno mobilności w ramach projektu “Grecka mobilność po kompetencje”. Zdjęcia, relację i materiały z mobilności znajdziecie na naszym Facebook’u projektowym Grecka mobilność po kompetencje- ZST w Czartajewie. Zobaczcie sami jak nasi uczniowie radzili sobie podczas zajęć, jak bawili się podczas programu kulturowego i angażowali się w tworzenie prac i plakatów:

Grecka mobilność po kompetencje - ZST w Czartajewie

Uczniowie ZST w Czartajewie odbyli praktyki zawodowe w Grecji

praktyki w GrecjiUczniowie klas Technik Informatyk i Technik Usług Fryzjerskich Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie w dniach 17.10.2021 r. – 30.10.2021 r. odbyli dwutygodniowe kształcenie zawodowe w Grecji. W trakcie pobytu młodzież odbyła szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ochrony środowiska oraz omówiono i scharakteryzowano struktury organizacyjne przedsiębiorstw, w których realizowane były praktyki zawodowe. Uczniowie w zawodzie Technik Informatyk, zdobywali doświadczenie zawodowe w Centrum Robotyki STEM w Larissie, wykorzystując kompetencje związane z konfiguracją i instalacją urządzeń – robotów; zaś uczennice w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich zdobywały doświadczenie w pobliskim Pyrgetos z zakresu organizacji stanowiska pracy, w doborze odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz stylizacji fryzur.

Czytaj więcej...

Kształcenie zawodowe w Grecji

   Witamy prosto z hotelu Posejdon Palace na Riwierze Olimpijskiej! Nasi uczniowie dziś rozpoczęli dwutygodniowe kształcenie zawodowe w Grecji. Tym razem przedstawiamy Wam dwie grupy ze specjalizacjami: Technik Informatyk oraz Technik Usług Fryzjerskich. Wszyscy praktykanci w pierwszej kolejności zostali zaznajomieni z przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, przeciwpożarowymi oraz ochrony środowiska. Ponadto omówiono i scharakteryzowano struktury organizacyjne przedsiębiorstw, w których w kolejnych dniach będą realizowane praktyki. Późne popołudnie to przede wszystkim zasłużony odpoczynek dla wszystkich po jakże długiej podróży z Polski. Grupa regeneruje siły. Jutro - zwarta i gotowa na pewno podejmie nowe wyzwania.

Projekt pt. „Europejski technik”, nr 2020-1-PL01-KA102-078167, realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.