Przejdź do treści

Dzień Grecki w ZST

dzień grecki w ZSTPodsumowaniem realizacji mobilności uczniów z naszej szkoły w ramach programu ERASMUS + było spotkanie całej społeczności szkolnej 3 listopada 2022 r. na Dniu Greckim, zorganizowanym przez młodzież, która uczestniczyła już w wyjazdach zagranicznych. Quiz o Grecji, lekcja języka greckiego, greckie sentencje, potrawy jak z prawdziwej Grecji – takie atrakcje czekały na nas przy poszczególnych stanowiskach, a to wszystko przy dźwiękach greckiej muzyki. Czy po szkolnych wyjazdach o Grecji wiemy już wszystko? Wszystko może to nie, ale po tym dniu na pewno dużo więcej.

Grecką kuchnię zaserwowali nam uczniowie ze Szkolnego Kółka Gastronomicznego „Kucharz na zamówienie”, gdzie każdy miał możliwość spróbowania m.in. sera Manuri, pasty z pieczonej papryki, dolmades, sałatki greckiej, sosu tzatzyki, kotlecików „Kofty”, greckiej pity i mixu greckich oliwek.

Projekt realizowany w ramach Programu Erasmus+ nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000035666

Projekt realizowany w ramach Programu Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000010984

Dorota Jaszczuk
opiekun projektu

Szkolenie nauczycieli w ramach mobilności kadry

Szkolenie nauczycieli ramach mobilności kadryW ramach programu ERASMUS+ w ramach mobilności kadry, 3 nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie w dniach 04.07.2022 – 08.07.2022 r. odbywało kurs nt metodologii nauczania Blended Learning w Grecji.

W trakcie pobytu kadra wzbogacała swoją wiedzę merytoryczną i dydaktyczną. Również istotne było poznanie kultury, tradycji i zwyczajów tego kraju - w tym celu organizowane były liczne wycieczki, np. do Starego Pantelejmonu, na wyspę Skiatos, na Meteory, do Litochoro, Platamonas i do Salonik.

Projekt realizowany w ramach Programu Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000010984

Dorota Jaszczuk
opiekun projektu

Czytaj więcej...

Zajęcia praktyczne w Grecji

zajęcia praktyczne w GrecjiW ramach programu ERASMUS+ w celu podnoszenia kompetencji zawodowych z sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, 17 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie wraz z opiekunami panią Walentyną Homanowską i panem Ludwikiem Zaremba w dniach 25.04.2022 – 06.05.2022 r. realizowali  zajęcia praktyczne w Grecji. Młodzież kształcąca się w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik elektryk oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, podnosiła swoje kompetencje zawodowe w trakcie odbywania zajęć praktycznych w lokalnych przedsiębiorstwach greckich. Pobyt uczniów w Grecji, stawiał przed nimi nowe wyzwania. Uczniowie realizowali w grupach zadania, które rozwijały i podnosiły ich kompetencje miękkie takie jak: adaptacja do nowych warunków, dzielenia się posiadaną wiedzą, organizowanie stanowiska pracy, umiejętność pracy w środowisku wielokulturowym. Międzynarodowy charakter projektu, który realizowali uczniowie, zwiększył ich motywację do podejmowania aktywnego działania oraz wpłynął na poczucie własnej wartości. Tak było w trakcie zajęć praktycznych w greckich przedsiębiorstwach, gdzie wychowankowie komunikowali się w języku angielskim. Wyjazd na praktyki to także poznawanie Grecji, jej kultury, tradycji i obyczajów, dlatego też uczestnicy projektu realizowali program kulturowy - odwiedzili miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, czyli Meteory, popłynęli na wyspę Skiathos oraz uczyli się tańca greckiego – Zorby.

  Projekt realizowany w ramach Programu Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000010984

 Dorota Jaszczuk
opiekun projektu

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe w Grecji

W dniach 24.04 - 7.05.2022 kolejna grupa naszych uczniów podnosi swoje kompetencje podczas praktyk zawodowych w słonecznej Grecji.

W mobilności edukacyjnej organizowanej w ramach programu Erasmus+ VET biorą udział uczniowie kształcący się w zawodach:

- technik architektury krajobrazu,
- technik elektryk,
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Podsumowanie zrealizowanego projektu "Europejski Technik"

Podsumowanie zrealizowanego projektu "Europejski Technik"