Przejdź do treści

Kolejna edycja "Grecka mobilność po kompetencje"

     Zachęcamy do śledzenia realizowanej obecnie kolejnej mobilności naszej młodzieży w ramach projektu “Grecka mobilność po kompetencje”. Zdjęcia, relację i materiały z mobilności znajdziecie na naszym Facebook’u projektowym Grecka mobilność po kompetencje - ZST w Czartajewie. Zobaczcie sami jak nasi uczniowie radzą sobie podczas zajęć, jak bawią się podczas programu kulturowego i angażują się w tworzenie prac.

Grecka mobilność po kompetencje - ZST w Czartajewie

Podsumowanie zrealizowanego projektu "Europejski Technik"

Podsumowanie zrealizowanego projektu "Europejski Technik"

Uczniowie ZST w Czartajewie odbyli praktyki zawodowe w Grecji

praktyki w GrecjiUczniowie klas Technik Informatyk i Technik Usług Fryzjerskich Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie w dniach 17.10.2021 r. – 30.10.2021 r. odbyli dwutygodniowe kształcenie zawodowe w Grecji. W trakcie pobytu młodzież odbyła szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ochrony środowiska oraz omówiono i scharakteryzowano struktury organizacyjne przedsiębiorstw, w których realizowane były praktyki zawodowe. Uczniowie w zawodzie Technik Informatyk, zdobywali doświadczenie zawodowe w Centrum Robotyki STEM w Larissie, wykorzystując kompetencje związane z konfiguracją i instalacją urządzeń – robotów; zaś uczennice w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich zdobywały doświadczenie w pobliskim Pyrgetos z zakresu organizacji stanowiska pracy, w doborze odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz stylizacji fryzur.

Czytaj więcej...

Kształcenie zawodowe w Grecji

   Witamy prosto z hotelu Posejdon Palace na Riwierze Olimpijskiej! Nasi uczniowie dziś rozpoczęli dwutygodniowe kształcenie zawodowe w Grecji. Tym razem przedstawiamy Wam dwie grupy ze specjalizacjami: Technik Informatyk oraz Technik Usług Fryzjerskich. Wszyscy praktykanci w pierwszej kolejności zostali zaznajomieni z przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, przeciwpożarowymi oraz ochrony środowiska. Ponadto omówiono i scharakteryzowano struktury organizacyjne przedsiębiorstw, w których w kolejnych dniach będą realizowane praktyki. Późne popołudnie to przede wszystkim zasłużony odpoczynek dla wszystkich po jakże długiej podróży z Polski. Grupa regeneruje siły. Jutro - zwarta i gotowa na pewno podejmie nowe wyzwania.

Projekt pt. „Europejski technik”, nr 2020-1-PL01-KA102-078167, realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Młodzież z ZST w Czartajewie odbywa praktyki zawodowe w Grecji

W dniach 25.04 - 8.05.2021r. grupa 15 uczniów technikum ekonomicznego i 20 technikum elektrycznego z ZST w Czartajewie wraz z trzema nauczycielami przebywa w Grecji w ramach projektu "Europejski Technik". Przez dwa tygodnie młodzież będzie odbywać  praktyki zawodowe.