- Odsłon: 329
8 grudnia w naszej szkole odbyła się Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu "Opracowanie i wdrożenie skutecznego modelu podnoszenia praktycznych umiejętności zawodowych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami". Celem konferencji była prezentacja rezultatów projektu oraz lokalnych przykładów dobrych praktyk w zakresie kształcenia zawodowego oraz dyskusja na temat synergii między szkołami a rynkiem pracy. W konferencji wzięło udział 59 uczestników. W programie konferencji znalazły się prezentacje dotyczące projektu poświęcone idei, celom i działaniom projektowym, RPI a także prezentacja poświęcona zagadnieniom Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w kontekście przygotowania uczniów szkół technicznych do wejścia na rynek pracy.
- Odsłon: 359
W dniach 20-22 marca 2023 r odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli polskich partnerów projektu w Norwegii. Wizyta była realizowana w ramach projektu: „Opracowanie i wdrożenie skutecznego modelu podnoszenia praktycznych umiejętności zawodowych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami” finansowanego ze środków otrzymanych od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Edukacja.
7-osobowa grupa przedstawicieli polskich partnerów wzięła udział w wizycie studyjnej będącej jednocześnie spotkaniem projektowym z naszym norweskim partnerem Changemaker Education.
- Odsłon: 295
Aktualny stan prac w projekcie: „Opracowanie i wdrożenie skutecznego modelu podnoszenia praktycznych umiejętności zawodowych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami” finansowanego ze środków otrzymanych od Islandii, Liechtenstein i Norwegii w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Edukacja.
Od czerwca 2022 r trwają prace nad opracowaniem Rezultatów Prac Intelektualnych tj. opracowaniem Programów Praktyk dla wszystkich 8 zawodów prowadzonych w naszej szkole oraz stworzeniu Platformy do skuteczniejszej realizacji praktyk krajowych. Wspólnie z partnerami projektu oraz pracodawcami z regionu powstają materiały edukacyjno-szkoleniowe, które będą podstawą funkcjonowania Platformy szkoleniowo-ewaluacyjnej wspierającej organizacje praktyk krajowych naszych uczniów. Wspólnie z partnerami z Grecji, Norwegii i Polski pracowaliśmy nad określeniem minimalnych wiedzy, umiejętności i kompetencji przyszłych użytkowników platformy, opracowaliśmy scenariusze realizacji indywidualnego programu praktyk w tym dla poszczególnych etapów edukacyjnych dla każdego zawodu a także wybraliśmy oprogramowanie do warstwy technologicznej Platformy. Aktualnie trwają prace nad implementacją materiałów szkoleniowych oraz nad intuicyjnością poszczególnych funkcjonalności modułów informacyjno-szkoleniowych.
- Odsłon: 313
O Programie
Program Edukacja korzysta z dofinansowania o wartości ok. 20 mln euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
Celem programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Islandią, Liechtensteinem i Norwegią, w obszarze edukacji. W dążeniu do celu, duży nacisk położony jest na edukację włączającą, zarządzanie w edukacji oraz kształcenie i szkolenia zawodowe.
Cel projektu: Celem projektu jest opracowanie skutecznego systemu organizacji praktyk zawodowych w szkole z wykorzystaniem platformy obsługi staży zawodowych opartej o internetową platformę szkoleniowo-ewaluacyjną. Ważne z punktu widzenia celu projektu będzie jak najlepsze dostosowanie rezultatów do oczekiwań rynku pracy, możliwości organizacyjnych szkoły oraz wymagań stawianych przez odpowiednie ustawy i rozporządzenia, w tym podstawę programową kształcenia w Technikum i Szkołach Branżowych.
link do strony MF EOG: eeagrants.org