- Odsłon: 124
Zarząd Województwa Podlaskiego wyróżnił zdolnych uczniów z naszego regionu. Stypendia otrzymały osoby mogące pochwalić się wysoką średnią i sukcesami w konkursach i olimpiadach. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista Magdalena Tonkiel, jako jedyna osoba z powiatu siemiatyckiego.
Warto podkreślić, że Magda zdobyła tytuł laureata Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes, czyli w obszarze innym niż ten, na którym kształci się na co dzień. To pokazuje, jak wszechstronną i ambitną jest uczennicą! Magda jest główną inicjatorką reaktywacji szkolnego zespołu Złote Kłosy, w którym z pasją tańczy. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych, występuje podczas akademii, angażuje się w działania promocyjne szkoły, gra w tenisa stołowego i bierze udział w turniejach szachowych — to uczennica o naprawdę wielu talentach. Przypomnijmy, że stypendia mogą otrzymać uczennice i uczniowie z województwa podlaskiego, którzy w roku szkolnym 2024/2025 spełnili łącznie następujące warunki:
- średnia ocen co najmniej 5,00,
- minimum trzykrotny tytuł laureata na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub tytuł laureata na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.
Gratulujemy Magdzie i życzymy jej dalszych sukcesów!
- Odsłon: 120
W dniu 3 grudnia 2025 r. kadeci: Jakub Stępkowski, Piotr Kalinowski, Mateusz Piotrowski wzięli udział w Międzyszkolnym turnieju wiedzy o Wojsku Polskim ”Ekstraklasa Wojskowa”.
Turniej składał się z trzech etapów:
- etapu eliminacyjnego składającego się z części pisemnej,
- etapu zasadniczego, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania prowadzącego,
- etapu finałowego.
W każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z regulaminu ogólnego żołnierza Wojska Polskiego, Regulaminu Musztry Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Kompedium wiedzy do szkolenia proobronnego.
Nasi kadeci w stawce 15 drużyn zajęli 7 miejsce.

Fotorelacja z wydarzenia.
